O nas

GOŚCIE AGAL SPORT ŻYJĄ DŁUŻEJ

O ośrodku

Ośrodek Noclegowy Agal Sport wybudowany został przez narciarzy i dla narciarzy w centralnym punkcie Zieleniec Ski Arena, przy największym parkingu miejscowości.

Obiekt znajduje się tuż obok wyciągów narciarskich. Warunki śniegowe, klimat Zieleńca oraz jego infrastruktura, umożliwiają narciarzom uprawianie ulubionego sportu od rana do wieczora, bez konieczności dojazdów.  

Na parterze budynku znajdują się: serwis narciarski, wypożyczalnia nart biegowych, zjazdowych i snowboardów. Poniżej przygotowano salkę zabaw dla dzieci, narciarnię, suszarnię butów narciarskich. Do pokoi można dojechać windą.

Pokoje noclegowe wyposażone są w łóżka i rozkładane kanapy co umożliwia wygodny pobyt 2-4 osób. Dostępne jest również TV i bezprzewodowy internet WI-FI. Łazienki w większości mają ogrzewaną podłogę i są zasilane z własnego ujęcia źródlanej wody, która wypływa bezpośrednio z głębi gór. Niezależnie od pory roku ma temperaturę 6 °C dzięki czemu zawsze idealnie gasi pragnienie.

PAKIET POBYTOWY HB

W cenie pakietu pobytowego HB są śniadania i obiadokolacje, serwowane w restauracji z panoramicznym widokiem na stoki narciarskie i okoliczne zbocza górskie Gór Orlickich, a także  sauny sucha i mokra - w godzinach publicznych (17 - 20:00), rabaty w wypożyczalni i serwisie narciarskim.

Udogodnienia

Narciarnia

z suszarnią

Czysta woda

własne ujęcie

Ognisko

miejsce na ognisko i grill

Winda

dostęp do całego obiektu

Pokój zabaw

z grami i telewizorem

Jadalnia

duża i przestronna

Wypożyczalnia

nart przy recepcji

Widok

na Zieleniec i Sudety

Lokalizacja

środek Zieleniec Ski Arena

Turystyka

dobry punkt zborny

Balkony

w części pokoi

Parking

główny parking Zieleńca

Zieleniec Ski Arena

Klimat

Image

Położenie Zieleńca 900 m n.p.m. na północnych stokach Gór Orlickich, będących barierą dla ciepłych, południowych wiatrów, stwarza dobre warunki dla długiego zalegania pokrywy śnieżnej. Jednocześnie miejscowość posiada unikalny chłodny klimat o cechach alpejskich, pobudzający organizm do reprodukcji czerwonych ciałek krwi. Dla sportowców oznacza to wzrost pojemności tlenowej organizmu, bardzo ważny w okresie przygotowawczym do sezonu. Takie  warunki naturalne sprzyjają także wypoczynkowi oraz intensywnej regeneracji, po pracy i sportowym wysiłku.

Wyciągi

Image

Zimą w odległości 100-300m jest 26 wyciągów narciarskich dł. 500-800m w tym 6 rzesełkowych: 4x wyciągi krzesełkowe czteromiejscowe 1x 6-osobowy posiada krzesełka z podgrzewanymi siedzeniami i zamykane pomarańczowe osłony 1x łączony: 8 osobowe gondole i 6-osobowymi krzesełka o podgrzewanych siedzeniach i zamykane niebieskie osłony, pozostałe to wyciągi orczykowe. Ski Arena Zieleniec to 2-gie miejsce w Polsce pod względem nasycenia infrastrukturą narciarską.

Trasy

Image

20 km tras zjazdowych z dwoma malowniczymi mostami nad drogą. Najdłuższa trasa zjazdowa liczy 2800 m. W okolicach ośrodka jest kilkadziesiąt kilometrów narciarskich tras biegowych. Doskonałe wyasfaltowane górskie drogi rowerowe.

Położenie

Image

900 m n.p.m, centralny punkt miejscowości przy największym parkingu, tuż obok stoków narciarstwa zjazdowego i snowboardu niedaleko od tras narciarstwa biegowego Góry Orlickie, Ziemia Kłodzka 10 km od trasy E8, dobre miejsce do noclegów dla wycieczek jadących na południe do granicy w Kudowie Słone.

W okolicy

  • na górskim płaskowyżu, drogi polskie i czeskie wykorzystuje się do turystyki rowerowej i narciarstwa biegowego
  • w promieniu 20 km znajduje się większość atrakcji turystycznych Ziemi Kłodzkiej i pogranicza Polsko-Czeskiego
  • do pięknej, zabytkowej Pragi jest 140 km autostradą, do Wiednia 320 km, a do Warszawy 460 km
  • Zieleniec dzięki swym specyficznym warunkom klimatycznym jest naturalnym, górskim ośrodkiem weekendowym dla Polski północno - zachodniej od Wrocławia przez Poznań do Szczecina i Gdańska. W ostatnich latach dociera tu także coraz więcej gości ze stolicy.

Opinie Naszych Klientów