O nas

GOŚCIE AGAL SPORT ŻYJĄ DŁUŻEJ

O ośrodku

Ośrodek Noclegowy Agal Sport wybudowany został przez narciarzy i dla narciarzy w centralnym punkcie Zieleniec Ski Arena, przy największym parkingu miejscowości, tuż obok wyciągów narciarskich.

Zimą warunki śniegowe oraz trasy i wyciągi narciarskie w najbliższej okolicy Agalu, umożliwiają narciarzom uprawianie ulubionego sportu od rana do wieczora, bez konieczności dojazdów.  

Wiosną, latem i jesienią, pobyt na wysokości 900 m n.p.m.,  w górskim klimacie Zieleńca, jest bardzo korzystny dla  regeneracji organizmu i spędzenia czynnego urlopu z rodzina.

Na parterze budynku znajdują się: serwis narciarski, wypożyczalnia nart biegowych, zjazdowych i snowboardów. Poniżej przygotowano salkę zabaw dla dzieci, narciarnię, suszarnię butów narciarskich. Do pokoi można dojechać windą.

Pokoje noclegowe wyposażone są w łóżka i rozkładane kanapy co umożliwia wygodny pobyt 2-4 osób. Dostępne jest również TV i bezprzewodowy internet WI-FI. Łazienki w większości mają ogrzewaną podłogę i są zasilane z własnego ujęcia źródlanej wody, która wypływa bezpośrednio z głębi gór. Niezależnie od pory roku ma temperaturę 6 °C dzięki czemu zawsze idealnie gasi pragnienie.

PAKIET POBYTOWY HB polecany w zimie, obejmuje śniadania i obiadokolacje, serwowane w restauracji z panoramicznym widokiem na stoki narciarskie i okoliczne zbocza górskie. W cenie pakietu są także  sauny sucha i mokra - w godzinach publicznych (17 - 20:00), rabaty w wypożyczalni i serwisie narciarskim.

Pakiet pobytowy BB polecany w pozostałych porach roku,  obejmuje śniadania serwowane w restauracji z panoramicznym widokiem na pasma górskie otaczające Ziemię Kłodzką. W cenie pakietu są także  sauny sucha i mokra - w godzinach publicznych (17 - 20:00).

Udogodnienia

Narciarnia

z suszarnią

Czysta woda

własne ujęcie

Ognisko

miejsce na ognisko i grill

Winda

dostęp do całego obiektu

Pokój zabaw

z grami i telewizorem

Jadalnia

duża i przestronna

Wypożyczalnia

nart przy recepcji

Widok

na Zieleniec i Sudety

Lokalizacja

środek Zieleniec Ski Arena

Turystyka

dobry punkt zborny

Balkony

w części pokoi

Parking

główny parking Zieleńca

Zieleniec Ski Arena

Klimat

Image

Położenie Zieleńca 900 m n.p.m. na północnych stokach Gór Orlickich, będących barierą dla ciepłych, południowych wiatrów, stwarza dobre warunki dla długiego zalegania pokrywy śnieżnej. Jednocześnie miejscowość posiada unikalny chłodny klimat o cechach alpejskich, pobudzający organizm do reprodukcji czerwonych ciałek krwi. Dla sportowców oznacza to wzrost pojemności tlenowej organizmu, bardzo ważny w okresie przygotowawczym do sezonu. Takie  warunki naturalne sprzyjają także wypoczynkowi oraz intensywnej regeneracji, po pracy i sportowym wysiłku.

Wyciągi

Image

Zimą w odległości 100-300m jest 27 wyciągów narciarskich dł. 500-800m w tym 7 krzesełkowych: 5x wyciągi krzesełkowe czteromiejscowe 1x 6-osobowy posiada krzesełka z podgrzewanymi siedzeniami i zamykane pomarańczowe osłony 1x łączony: 8 osobowe gondole i 6-osobowymi krzesełka o podgrzewanych siedzeniach i zamykane niebieskie osłony, pozostałe to wyciągi orczykowe. Ski Arena Zieleniec to 2-gie miejsce w Polsce pod względem nasycenia infrastrukturą narciarską.

Trasy

Image

20 km tras zjazdowych z dwoma malowniczymi mostami nad drogą. Najdłuższa trasa zjazdowa liczy 2800 m. W okolicach ośrodka jest kilkadziesiąt kilometrów narciarskich tras biegowych. Doskonałe wyasfaltowane górskie drogi rowerowe.

Położenie

Image

900 m n.p.m, centralny punkt miejscowości przy największym parkingu, tuż obok stoków narciarstwa zjazdowego i snowboardu niedaleko od tras narciarstwa biegowego Góry Orlickie, Ziemia Kłodzka 10 km od trasy E8, dobre miejsce do noclegów dla wycieczek jadących na południe do granicy w Kudowie Słone.

W okolicy

  • na górskim płaskowyżu, drogi polskie i czeskie wykorzystuje się do turystyki rowerowej i narciarstwa biegowego
  • w promieniu 20 km znajduje się większość atrakcji turystycznych Ziemi Kłodzkiej i pogranicza Polsko-Czeskiego
  • do pięknej, zabytkowej Pragi jest 140 km autostradą, do Wiednia 320 km, a do Warszawy 460 km
  • Zieleniec dzięki swym specyficznym warunkom klimatycznym jest naturalnym, górskim ośrodkiem weekendowym dla Polski północno - zachodniej od Wrocławia przez Poznań do Szczecina i Gdańska. W ostatnich latach dociera tu także coraz więcej gości ze stolicy.

Opinie Naszych Klientów

Docenili nas dziennikarze

Do ośrodka Agal w swoich podróżach po świecie zawitała grupa tworząca klub dziennikarzy - podróżników. Tak pisali w "Kurierze Warszawskim" po wizycie w Agalu:

…po zmroku dotarliśmy do pensjonatu Agal Sport w Zieleńcu, w Kotlinie Kłodzkiej, opowiada Kowalska. Pokoje czyste, ładnie urządzone, z łazienkami. Budynek trzypiętrowy z windą…A kolacja wyśmienita. Właściwie był to spóźniony obiad. Pyszny barszcz ukraiński i kotlet schabowy z gotowanymi ziemniakami i kapustą duszoną z miejscowymi grzybami (…) Jeszcze lepsze było śniadanie na drugi dzień. Prawie wszystkie wędliny jak domowego wyrobu, bo właściciel  kupuje produkty dla swojego pensjonatu tylko u sprawdzonych dostawców, produkujących tradycyjnymi metodami. Pensjonat Agal Sport mogę polecić  z czystym sumieniem narciarzom bo wokół pełno wyciągów – zachwyca się Kowalska. A teraz we wrześniu grzybów zatrzęsienie… Gdyby to było bliżej Warszawy to pojechałabym tam zaraz bo znam się na grzybach i lubię je zbierać (…)